Dom – jak urządzić kuchnię?

posted in: Mieszkania

wyposażenie kuchni

wyposażenie kuchni

Kuchnia to zdecydowanie jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Ważne jest więc, aby była urządzona funkcjonalnie.
Poniżej przedstawiam kilka żelaznych zasad, którymi należy się kierować podczas organizowania przestrzeni w kuchni.

Po pierwsze zadbaj o to, aby każda rzecz miała swoje miejsce. W przyszłości pomoże Ci to w szybszej pracy. Przemyśl, jakich rzeczy używasz częściej, a jakich tylko od wielkiej okazji i ułóż je w taki sposób, żeby podczas gotowania i przyrządzania posiłków te najpotrzeniejsze przybory były „na wyciągnięcie ręki”.

Przemyśl wybór mebli. Jeżeli dopiero remontujesz kuchnię i kupujesz meble, pomyśl o tym, co gdzie chcesz trzymać. Garnki, patelnie, pokrywki oraz talerze poręczniej przechowywać w szufladach. Z kolei szklanki i kubki – w otwieranych szafkach.

Korzystaj z pudełek. Nic tak nie poprawia organizacji w kuchni jak pudełka. Sztućce trzymaj w specjalnie przeznaczonych do tego przechowalnikach wkładanych do szuflady. Cukier czy mąkę poręczniej będzie wysypywać z plastikowego pudełka czy metalowej puszki niż z oryginalnego, papierowego opakowania.

Wybierając nowe meble, zadbaj o ich jakość. Zdecydowanie korzystniej jest zainwestować nieco więcej w porządne meble, które posłużą dobrze przez lata, niż po roku użytkowania martwić się wypadającymi szufladami czy niedomykającymi się szafkami.

Pomyśl o rozstawieniu sprzętów i szafek. Talerze i kubki najlepiej trzymać blisko zmywarki. Garnki, pokrywki i patelnie – obok kuchenki. Takie ustawienia pomogą Ci zaoszczędzić wiele czasu.

This entry was posted on 15 maja 2014 at 10:24 and is filed under Mieszkania. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

  • JESTEŚ ZA ?

  • NAJNOWSZE WPISY

  • KATEGORIE

  • byli na Parapetówce