Suszarka elektryczna do rąk – Gdzie kupić?

posted in: Bez kategorii

higienicznypl-suszarkaElektryczna suszarka do rąk stanowi w dzisiejszych czasach pewien standard, który z łazienek w miejscach publicznych zaczyna już przenosić się do naszych domów. Oczywiście największą zaletą tego urządzenia jest jego funkcjonalność i pomoc w zachowaniu odpowiedniej higieny – pozwala bowiem na pozbycie się tradycyjnych ręczników zatrzymujących bakterie i zarazki, jak również jego funkcjonalność – w przypadku suszarki na podczerwień wystarczy bowiem podsunąć dłoń pod czujnik by uruchomić nawiew ciepłego powietrza, bez konieczności dotykania czegokolwiek. Aktualnie na rynku mamy do czynienia z wieloma modelami, różniącymi się od siebie parametrami, lecz także wyglądem i stylistyką.

Osoby, które jeszcze wahają się nad zakupem tego sprzętu z pewnością za istotne uznają oszczędności, jakie dzięki nim można poczynić. Zgodnie z wynikami przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych badań, suszarki ręczne mogą obciąć aż 99% kosztów ponoszonych na wycieranie rąk (w badanej firmie wydatki na wysokiej jakości papierowe ręczniki wynosiły aż ponad 2000 dolarów rocznie ze względu na dużą ilość łazienek usytuowanych na różnych piętrach, a po wprowadzeniu w nich energooszczędnych suszarek elektrycznych koszty zużytej energii elektrycznej oszacowano na 14 dolarów). Oszczędności te jednak nie kończą się jedynie na rezygnacji z papierowych ręczników. Suszarki elektryczne wymagają bardzo niewielu zabiegów konserwacyjnych w porównaniu do pojemników na ręczniki papierowe, które muszą być na bieżąco uzupełniane – ich brak negatywnie wpływa na samopoczucie klientów, a co za tym idzie – ocenę całego miejsca. Dodatkową korzyścią jest usuwanie odpadów papierowych, z którego można całkowicie zrezygnować – a jak doskonale wiemy, zużytych papierowych ręczników nie recyklinguje się, przez co zalegają one na wysypiskach. Suszarki do rąk, choć na początku stanowią nieco większą inwestycję, z pewnością pozwalają na szybki zwrot poniesionych na nie kosztów.

suszarki do rąk higieniczny.pl

suszarki do rąk higieniczny.pl

Wahając się co do zakupu suszarki warto przejrzeć cenniki tych urządzeń w internecie – nie trudno zauważyć, że ceny najtańszych są porównywalne z kilkoma rolkami ręczniczków dobrej jakości. Jeżeli jednak suszarka ma nam służyć przez wiele lat lub chcemy maksymalnie obniżyć koszty jej użytkowania, warto zdecydować się na nieco lepszy model, zapewniający mniejsze zużycie prądu. Najefektywniejsze urządzenia wykorzystują jedynie 0.24kW! Ich cena jest także zależna od materiału, z jakiego zostały wykonane – do wyboru mamy plastikowe, metalowe bądź też chromowane, które każdej łazience nadają bardziej nowoczesny i ekskluzywny wygląd. Nieco tańsze są suszarki o standardowym kształcie, w których strumień powietrza wydobywa się z dołu urządzenia – to klasyczne rozwiązanie z pewnością sprawdzi się wszędzie, jednakże w niektórych przypadkach warto nieco poszaleć z designem i wybrać urządzenie bardziej nietuzinkowe, które nada pomieszczeniu abstrakcyjny, modernistyczny bądź oldschoolowy charakter. Wygląd suszarki elektrycznej warto dopasować do takich elementów, jak na przykład podajnik na mydło, oprawa lustra czy też deseń na kafelkach. Wielu projektantów decyduje się też na ukrycie suszarek we wnękach, co również jest wartym uwagi rozwiązaniem. Warto przy tym zauważyć, że – zwłaszcza w instytucjach użyteczności publicznej bądź popularnych miejscach towarzysko – rozrywkowych, zastosowanie elektrycznej suszarki w miejsce papierowych ręczników dobrze wpływa na ocenę danego miejsca, gdyż świadczy o trosce o środowisko naturalne. Proces suszenia, jeżeli przebiega odpowiednio szybko i automatycznie, jest także przyjemny dla użytkowników, co jeszcze bardziej wzmacnia pozycję suszarek elektrycznych na rynku.

This entry was posted on 8 listopada 2013 at 10:01 and is filed under Bez kategorii. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

  • NAJNOWSZE WPISY

  • KATEGORIE

  • byli na Parapetówce